Zanzibar beach Kizomba taniec

Autorski program Doroty Katende

Zanzibar - kilka słów..... z książki Kobiety na Zanzibarze Doroty Katende:

Kraina z tysiąca i jednej nocy
Od XII wieku arabskie dwory były zasilane tym, co można było kupić i przywieźć z dalekiego Zanzibaru, miasta państwa bogatego w owoce, przyprawy, kość słoniową i piękne kobiety. Bogactwo i sława wyspy u wybrzeży Tanganiki była tak wielka, że w XIX wieku sułtan Omanu przeniósł cały dwór na Zanzibar. Tu również założył pierwsze plantacje goździków. Do dziś wpływy arabskie są odczuwalne, a zapach przypraw i dźwięki miasta przywodzą na myśl baśniowe opowieści.

PROGRAM

Program jest organizowany przez polską firmę Safari Travel – Dorota Katende  z licencją organizatora egzotycznych wyjazdów turystycznych.
Rozpoczęcie pierwszego dnia wieczorem. Powitanie, ustalenie zasad pobytu.
Spotkania Kobiet – wspólne rozmowy.

Codziennie:
Lekcje tańca Kizomba i inne, na tarasie w cieniu, pod dachem, przy plaży z powiewem oceanicznej bryzy. Co dzień minimum 4 godziny z instuktorem tańca. Tańczyć będziemy bachate, salsę i romantyczną Kizombę.
Kąpiele w Oceanie przy wschodzie lub zachodzie słońca.
Masaże olejem kokosowym z dodatkiem egzotycznych roślin (np. Langi langi, jaśmin afrykański, goździk, cynamon, trawa cytrynowa), wykonywane przez lokalne masażystki. (5 dni x 1 godzina)
Spożywanie posiłków rękoma, czucie jak inaczej smakują potrawy, których nie dotykamy metalowymi sztućcami, rozdzielamy je palcami i sprawdzamy ich temperaturę i konsystencję – owoce, ryby, ryż, owoce morza, warzywa gotowane i surowe.

Pozostałe aktywności:
Wieczór Masajski ze wspólną kolacją Tańce i śpiewy Masajów przy ognisku . Ognisko na plaży .
1 dzień około 2 godziny.
Kulinarna aromaterapia – nauka stosowania w potrawach i koktajlach przypraw i poznanie ich działania, np. kurkuma, kardamon, cynamon, goździk, imbir, Moringa (to nowość – roślina cud nie znana jeszcze w Polsce) – poznamy jak rosną i jakie mają działanie dla kobiecego zdrowia.
2 dni x 2 godziny
Kokosy – bogactwo Zanzibaru. Poznamy jakie ma działanie olej kokosowy, mleko i sok kokosowy. Będziemy same wyciskać naturalne mleko kokosowe oraz wytwarzać olej kokosowy.
2 dni x 2 godziny
Tradycyjny taniec Dumbak – taniec z lokalnymi zanzibarskimi Kobietami – taniec brzucha i bioder z chustami, pobudzający wewnętrzną kobiecą energię.
1 dzień x 2 godziny
Rytualna kobieca kąpiel – nauka i stosowanie lokalnych zapachów UDI, naturalne olejki eteryczne, którymi okadza się ciało, co nadaje Kobiecie pięknego zapachu i sprężystości.
1 dzień x 1 godzina
Tworzenie afrodyzjaków i energetyków – odwiedziny plantacji przypraw oraz przygotowanie kilku zdrowotnych napoi, w tym energetyzującego i afrodyzjaka, pobudzającego energię seksualną.
1 dzien x 2 godziny
Malowanie przez lokalne Kobiety henny na rękach, nogach lub brzuchach.
1 dzien x 1 malowanie na osobę.
Wyjazd na zakupy do miasta Stone Town – uzupełnienie Twojej szafy w bardzo kobiece akcesoria – kangi, sukienki, naturalne zapachy – perfumy i kadzidła. Zwiedzanie miasta.
1 dzień x 4 godziny.
Zanzibarskie disco – wyjście na potańcówkę, aby poznać zanzibarski koloryt zabawy, potańczyć z lokalnymi mężczyznami, poznać jak tubylcy tańczą, o czym mówią i co ich ciekawi a co nas?
1 dzień x 3 godziny (w cenie transport i wejściówka, drinki nie są w cenie)
Safari Blue – cudowna wycieczka łodziami z żaglem na maleńkie wysepki, z nurkowaniem z maską i rurką, lunchem na bezludnej wyspie, leniuchowaniem z krystaliczno – turkusowej wodzie.
1 cały dzień
Zwiedzanie Stone town Zanzibar i plantacji przypraw  – całodniowa wycieczka do starego miasta, gdzie czas się zatrzymał. Powędrujemy wąskimi uliczkami, odwiedzimy dom, gdzie mieszkał Freddy Mercury, zjemy lunch na jednym z dachów starych budynków z pieknym widokiem na miasto i Ocean. Odwiedzimy tradycyjną farmę z przyprawami od wanilli po pieprz oraz tropikalnymi owocami.
1 dzień x ok 8 godzin.

Jeśli nadarzy się okazja, będziemy uczestniczyć w weselu lub w innej tradycyjnej zanzibarskiej uroczystości.
Festival tańca na Zanzibarze (bachata, kizomba, salsa) będzie odbywał się w dniach 20 – 24 listopada 2019. Będzie on okazją do polubienia tej formy ruchu i relaxu oraz sprawdzenia swojego talentu tanecznego. Podczas festivalu będą liczne potańcowki – social party, występy.

cena programu: 1100 USD

Cena obejmuje

10 nocy/ 10 dni w pokoju z innymi osobami (możliwy pokój jednoosobowy za dopłatą 250 USD)
3 zdrowe posiłki dziennie, na bazie lokalnych tropikalnych owoców, ryb, owoców morza, świeżych warzyw i przypraw z prosto z plantacji. Zamiast lunchu czesto koktajne owocowe i zielone. Możliwa dieta vegańska lub wegetariańska. 
transfery z lotniska na Zanzibarze do Vanilla House i z powrotem
aktywności wymienione w programie

Cena nie obejmuje

przelotu na Zanzibar i z powrotem (możliwe loty np. z Warszawy, Krakowa lub Berlina, 2500 – 3000 PLN w dwie strony – bilety można zakupić samemu lub w biurze Safari Travel)
wizy do Tanzanii (50 USD/os)
wydatków własnych
napiwków dla obsługi
drinków oraz jedzenia poza wymienionymi w programie
ubezpieczenia turystycznego 2 usd dziennie od osoby


TERMINY :
I termin: 15 listopada – 25 listopada 2019;
II termin: 29 listopada 2019 – 9 grudnia 2019.
w pierwszym terminie bedziemy brać udział w Festivalu Tańca w Jambiani na Zanzibarze https://www.danzibarfestival.com/ dopłata za wejściowki na dodatkowe warsztaty, imprezy, wieczory  tańcem z międzynarodowymi  tancerzami  festival 110 usd od osoby.

szczegółowy program wysyłamy mailowo, piszcie do nas
safari@safaritravel.com.pl

numer do biura Safari Travel ( także whatsapp) +48 735 432 736


Uwagi

Można zostać dłużej na I termin lub przyjechać szybciej na II termin. Każda dodatkowa doba pobytu wiecej: + 34 usd od osoby (w pokoju 2 lub 3 osobowym) z dwoma posiłkami dziennie.

Maksymalna ilość osób na raz biorących udział w programie to 12 osób .

Najczęściej zakwaterowanie będzie w Vanilla House (pokój dwuosobowy, możliwość zakwaterowania w pokoju jednoosobowym – suplement 250 USD), ale także w sąsiednim domu o zbliżonym standardzie lub willi z pokojami z klimatyzacją oraz tarasem z widokiem na Ocean – suplement za 10 nocy 300 usd od osoby w przypadku pokoju 2 osobowego, 500 usd w przypadku pokoju 1 osobowego. . Pokoje sa 1,2, 3  i 4 osobowe.  Łózka 2 osobowe są bardzo szerokie .